Gionee marathone M4 full specification
- Gionee marathone M4
| Release date | August 2015 |
| Form factor | Touchscreen |
| Dimensions (mm) | 144.70 x 71.20 x 10.18 |
| Weight (g) | 176.00 |
| Battery capacity (mAh) | 5000 |
| Removable battery | No |
| Colours | Black, White |
| SAR value | NA |
Display
| Screen size (inches) | 5.00 |
| Touchscreen | Yes |
| Resolution | 720x1280 pixels |
Hardware
| Processor | 1.3GHz quad-core |
| RAM | 2GB |
| Internal storage | 16GB |
| Expandable storage | Yes |
| Expandable storage type | microSD |
| Expandable storage up to (GB) | 32 |
Camera
| Rear camera | 8-megapixel |
| Flash | Yes |
| Front camera | 5-megapixel |
Software
| Operating System | Android 5.0 |
| Skin | Amigo 3.0 UI |
Connectivity
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards supported | 802.11 b/ g/ n |
| GPS | Yes |
| Bluetooth | Yes |
0 comments:
Post a Comment